Yeşilköy Okul Müdürü

CV-2-20-1

SEDA TURANCI

Özel Vakıfcan Anaokulları Yeşilköy Şubesi Okul Müdürü

Okul Müdürümüzden;

Sayın Velilerimiz,

THY A.O Personeli Sosyal Yardım Vakfı, TÜRK HAVAK kuruluşu olan Özel VakıfCan Anaokulları 1989 yılında kurulmuş olup Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Okul Öncesi dönem çocukların sosyal, fiziksel, duygusal ve zihinsel beceriler kazandığı, bireyselleştiği, kişiliğinin temel yapı taşlarının atıldığı bir dönemdir. Bu nedenle okul öncesi dönemde verilen eğitim çocuk, aile ve toplum açısından önemli bir yere sahiptir.

Bu önemin bilinciyle VakıfCan Anaokullarında uyguladığımız eğitim programı ile kendine güvenen, merak eden, sorgulayan, problemlere odaklanarak yaratıcı ve alternatif çözümler üretebilen, sorumluluklarını taşıyan, yaşadığı dünyaya duyarlı, milli ve manevi değerlerimize saygılı, akademik kazanımları güçlü bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

VakıfCan Anaokulları olarak çocuklarımızın beceri ve yaratıcılıklarını özgürce ortaya koyabilecekleri sağlıklı, eğlenceli, güvenli ve öğrenmeye ilgi uyandıran eğitim ortamımızda 30 yılı aşan tecrübemiz ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

Program içeriğimiz ve eğitim ortamımız çocuklarımızın yaparak – yaşayarak aktif bir öğrenme süreci yaşamalarına imkan sağlamaktadır.

Okullarımızda eğitim sürecimizin önemli bir basamağı olan rehberlik çalışmaları uzman psikoloğumuz tarafından yürütülmektedir. Psikoloğumuz öğrencilerimizin sınıf içerisindeki süreçlerini gözlemleyerek yaş gruplarına uygun gelişim envanterlerini uygulamaktadır. Öğrencilerimize yönelik yapılan bu çalışmalar velilerimize bireysel görüşme yapılarak aktarılmaktadır.

Sizin güzel çocuklarınız bizim de çocuklarımız. Çocuklarımızı saygıyla kabul edip sevgiyle eğiterek geleceğe hazırlığımız bu uzun ve keyifli yolculuğumuzda kurumumuza ve kadromuza gösterdiğiniz güven için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

İLETİŞİME GEÇ

Okul müdürümüzle iletişime geçebilirsiniz.