Atakent Okul Müdürü

Canan-Yanar

CANAN YANAR

Özel Vakıfcan Anaokulları Atakent Şubesi Okul Müdürü

Okul Müdürümüzden;

Sayın Velilerimiz,

THY A.O Personeli Sosyal Yardım Vakfı, TÜRK HAVAK  kuruluşu olan Özel Vakıfcan Anaokulları 1989 yılında kurulmuş olup, 30 yıla yaklaşan tecrübesi ile  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Okulöncesi eğitim bireyin yaşamında önemli bir yere sahiptir. Tıpkı Maria Montessori’nin de dediği gibi” Hayatın en önemli dönemi üniversite çalışmaları değil, doğumdan altı yaşa kadar olan süredir.

Çünkü bu dönem, bir çocuğun gelecekte olacağı yetişkini inşa ettiği dönemdir. Sadece zeka değil, insanın bütün mümkün becerileri bu dönemde oluşur. Hiçbir yaşta çocuk, zekice bir yardıma, bu dönemde olduğu kadar ihtiyaç duymaz’’.

Okul öncesi eğitim sosyal ve duygusal gelişimi destekleyerek, yetişkinlik döneminde de kişilerin üretici ve verimli olmalarını ve sahip oldukları potansiyeli tam olarak kullanmalarını sağlar. Bu süreçte en önemli ve en doğru destek okul öncesi eğitim kurumlarından alınmaktadır. Okul öncesi eğitimi doğru bir şekilde aktarabilmeyi ilke edinmiş olan ve  olan Özel Vakıfcan Anaokullarında uygulanan eğitim programının amacı; Öğrencilerimizin sosyal, duygusal, bilişsel, psikomotor, dil, alanlarında gelişimsel özelliklerini takip etmek ve öğrencilerimizi kendi gelişim hızları içinde desteklemektir.

Ayrıca öğrencilerimize kendini ifade etme becerisi, özgüven duygusunu kazandırma, sınırları öğrenme, güven ortamı içerisinde öğrenme etkinliğine aktif katılım sağlayabilmek de amaçlarımız arasında yer almaktadır.

Sürekli kendimizi yenilemek zorunda olduğumuz çağın gereklerine uygun, öğrencilerimizin ihtiyacına yönelik eğitim öğretim anlayışı ile önceliği öğrencilerimizin potansiyelini keşfetmeye ve geliştirmeye ayırarak, akademik donanımın yanı sıra, sosyokültürel kazanımların oluşması için seçenekler sunuyoruz.

Okulumuzda, okul öncesi eğitimin önemli basamaklarından biri olan rehberlik çalışmaları uzman bir psikolog tarafından yapılmaktadır. Psikoloğumuz öğrencilerimizin sınıf içerisindeki süreçlerini gözlemlemekte olup, yaş gruplarına uygun gelişim envanterleri uygulamaktadır. Öğrencilerimize yönelik yapılan bu çalışmalar velilerimiz ile gerçekleşen bireysel görüşmelerde velilerimize aktarılmaktadır.

Elit City içerisinde yer alan Vakıfcan Atakent Anaokulumuz site içerisinde bulunan doğal ortam koşullarından faydalanarak öğrencilerimizin hem kaliteli vakit geçirmelerini, hem de meraklarını geliştirmelerini sağlıyor.

Eğitim anlayışının temelinde güven esası bulunan okulumuzu tercih etmiş olmanız bizi onurlandırmaktadır.

Siz velilerimizle işbirliği içerisinde iyi bir yıl geçirmeyi ümit ediyor, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Saygılarımla,

İLETİŞİME GEÇ

Okul müdürümüzle iletişime geçebilirsiniz.