OKUL YAŞANTISI

...

OKULA DEVAM

GİRİŞ-ÇIKIŞ SAATLERİ

Anaokullarımız 08:30 – 17:30 saatleri arasında açık olup, eğitim-öğretim 09:30 – 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.
Öğrencilerin okula düzenli olarak devam etmeleri ve zamanında gelip gitmeleri gerekmektedir. Hastalık halinde veli, durumu okul yönetimine bildirmelidir.

Ayrıca velilerimizin, önemli bir mazeret olmadığı sürece, çocuklarının okula zamanında gelmesine özen göstermeleri, yapılan eğitim öğretim programının aksamadan yürütülmesi açısından önem taşımaktadır. Herhangi bir nedenle okul bitiş saatinden önce velisi tarafından alınacak öğrenci için, velisinin okul yönetimine önceden bildirmesi  gerekmektedir.

Herhangi bir nedenle okul bitiş saatinden önce velisi ve/veya başkası tarafından alınacak öğrenci  için veli önceden yönetime mutlaka bildirir. Eğitim öğretim yılı başında velilere “Öğrenciyi Okuldan Alacak Kişiler Veli İzin Formu” gönderilir. Bu bilgiler okul kayıtlarına geçirilir.

Öğrencinin okuldan velisi tarafından alınması gerektiğinde bu durumu öğrenci velisi en geç saat 15:00’ye kadar okul yönetimine bildirir.

Servis kullanacak velilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar;

  • Okulda öğrenci ile ilgili her konuda kayıt formunda ismi yazan veliye danışılır. Okuldan alacak kişi veya servisi karşılayacak kişi veli tarafından bildirildiği takdirde değişiklik yapılabilir. Velinin bilgisi veya onayı olmadan öğrenci üçüncü kişilere okuldan veya servisten teslim edilmez.
  • Servis kalkış alanlarında diğer öğrencileri bekletmemek için servisler öğrencileri en fazla 5 dakika bekleyebilirler. Hareket eden servislere öğrenci teslim edilmeye çalışılmamalı, servisi bekletmemek için gereken özen gösterilmelidir.
  • Öğrencinin okula gelemeyeceği durumlarda okul yönetimine önceden haber verilmesine, yine devamsızlık sonrasında başlayacağı günün önceden haber verilmesine özen gösterilmelidir.
  • Servis araçları nöbetçi öğretmen tarafından karşılanır ve uğurlanır.

· Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında konu ile ilgili okul yönetimine bilgi verilmesi sorunların en kısa sürede çözülmesini ve tedbir alınmasını sağlar.

İLETİŞİM

OKUL-AİLE OTOMASYON SİSTEMİ

Güncel iletiler, öncelikle okul-aile otomasyon sisteminden, e-posta mesajı olarak sizlere ulaştırılmaktadır.

Esas aldığımız haberleşme aracımız ise okul-aile otomasyon sistemimizdir. Gerektiğinde geri dönüş yapabilmeniz için, sistemi günlük olarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Sizlerle sağlıklı iletişim kurabilmemiz için, adres, telefon ve e-posta değişikliklerinizi anaokulu yönetimine Yeşilköy şubemiz için 0212 465 25 79 numaraları telefon veya yesilkoy@vakifcan.com, Atakent şubemiz için 0212 924 28 52 numaraları telefon veya atakent@vakifcan.com adresinden bildiriniz. Önemli olan konularda da anaokuluna not bırakmanızı rica ederiz.

Birinci dönem ve ikinci dönem olmak üzere yılda iki kez toplantılar düzenlenerek veli görüşmesi yapılır. Bu rutin toplantılar dışında velilerden ya da öğretmenlerden gelen özel durum isteği ile en az bir gün öncesinden randevulaşmak koşulu ile bireysel veli görüşmeleri yapılır. Gün içinde bilgi almak isteyen veliler 13.30-14.30 saatleri arasında telefon ile sınıf öğretmenleri ile görüşebilirler. Acil durumlarda okul idaresine not bırakıldığında en kısa sürede sınıf öğretmenin sizlere geri dönüşü sağlanacaktır.

BESLENME SAATİ ve YEMEK

Okulumuzdaki beslenme ve yemek hizmetleri, anaokulu mutfağında, taze ürünler ile hiçbir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanarak sunulmaktadır. Aylık menüleri okul-aile otomasyon sisteminden takip edebilirsiniz.

  • SABAH KAHVALTISI: 08:30 - 09:30
  • ÖĞLE YEMEĞİ : 12:00 - 13:00
  • ARA ÖĞÜN : 15:30 - 16:00
watermelon-summer-little-girl-eating-watermelon-foodK
kıyafetK

ÖĞRENCİ KIYAFETİ

Anaokulumuzda serbest kıyafet uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle anaokulu öğrencileri için, yaşları, eğitim ortamları düşünülerek mümkün olduğunca rahat edebilecekleri (eşofman, şort vb.) ve kirlenip, yıpranmasından rahatsızlık duymayacağınız kıyafetlerin tercih edilmesini önermekteyiz.

SAĞLIK

Reçeteli olarak ilaç kullanımı zorunlu olan öğrenciler için, sınıf öğretmenine ilacı iletmeniz gerekmektedir. Sizlerden ricamız eğitim öğretim yılının başında sizlere vereceğimiz okul-aile kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yaparak öğrencinin adı-soyadı,  sınıfı, kullanacağı ilaç miktarı ve uygulama zamanı mutlaka yazılmalıdır.

sağlıkK
kayıp-eşyaK

KAYIP EŞYA

Öğrencilerin giysilerine, kime ait olduklarının anlaşılması için, işaret veya isim  (yıkandığında silinmeyecek bir kalemle) yazılmalıdır. Kayıp eşyalar, üzerlerindeki bilgilerden yola çıkılarak öğrenciye geri verilir. Sahibi bulunamayan eşyalar kayıp eşya dolabında saklanır. Kıyafet dışında öğrencinin okulda kullanacağı tüm malzemelerin de etiketlenmesi gerekmektedir.