Vakıfcan Gelişim Atölyesi

...

Science / BİLİM

Bilim Atölyesi, bilimsel aklın ve hipotezden başlayarak kuram üretme sistematiğinin çocuklarda yerleşmesini amaçlar. Bilginin yüklenmesi değil bilginin aktif kullanılmasını sağlar. Bilim Atölyesinde çocuklar bilim ile ilgili etkinliklere katılarak, bilimsel yöntemleri tanırlar. Bilgiyi, farklı yollar kullanarak kendileri keşfederler.  

Life / YAŞAM

Yaşam Atölyesi öncelikle çocukların kendi yaşadıkları çevreden başlayarak dünyayı ve dünya üzerindeki yaşam sistemlerini bilmelerini ve tanımalarını amaçlar. Çocukların vizyoner bireyler olarak yetişmelerini sağlar.

Yaşam Atölyesi’nde uygulanan etkinlikler ile çocuklar kendilerini keşfe çıkarlar. Doğuştan getirdikleri üstün potansiyellerini ortaya koyarlar.

Yaşam Atölyesi’nde çocukların yaşamın tüm ögelerini anlamalarını ve bu öğeleri daha yaşanabilir bir dünya için nasıl desteklemeleri gerektiğini öğrenmeleri temel kazanımdır.

Sport / SPOR

Spor Atölyesi, çocuklara takım oyuncusu olma, başkasının yerine çalışabilme, yenildiğinde tekrar deneyebilme gibi önemli yetkinlikleri kazandırmayı amaçlar.
Atölyede yer alan çalışmalar ile çocuklar kendi potansiyellerini keşfeder, beceri sınırlarını genişletir ve eğlenir.

Art / SANAT

Sanat Atölyesinde çocuklar var olan potansiyellerini doğru kullanmayı öğrenirler. Yapılan çalışmalar ile çocuklar hayallerini genişletirler. Bu atölye sayesinde çocuklar sıra dışı düşünme, olaylara farklı açıdan bakabilme yeteneklerini en üst düzeye taşırlar. Atölyede çocuklar sadece öğrenmez aynı zamanda yaşarlar.

Language / DİL

Dil Atölyesi, çocukların öncelikle anadilini doğru ve kurallarına göre konuşmasına yardımcı olur, her çocuğu ikinci bir dili öğrenmesi için hazırlar.

Atölyede yapılan etkinlikler ile çocuklar, ana dillerini öğrenebilmek için doğuştan sahip oldukları dil öğrenme yeteneklerini, yabancı dili öğrenmek için de kullanabileceklerini kısa zamanda fark ederler.

Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu

İsterseniz bizi arayın yada mesaj bırakın biz sizi arayalım.